Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 06:24

Бій під Крутами

29 січня виповнився 101 рік з часу бою на залізничній станції Крути. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись, як рядова подія. Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під однойменним селищем, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами і гімназистами, що захищали підступи до Києва, тривав протягом 5 годин. У перебігу військових дій вирішального значення цей бій не мав, та у свідомості багатьох набув особливого значення, завдяки героїзму української молоді

З цієї нагоди в Кирничанській ЗОШ пройшла інформаційна лінійка «Квіти у полі там, де Крути…», присвячена полеглим синам в бою під Крутами. Під час виступу учнів йшлося про історичні події, що відбувались у 1918 році, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

Проведення таких заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини.

Переглядів: 351 | Додав: ніна | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: