Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 15:21

А я іду по світу в вишиванці
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці!

День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен українець одягає вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята у 2007 році вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету.

21 травня 2015 року і в Кирничанській ЗОШ вперше відбувся День вишиванки.

В 5 класі пройшов виховний захід «Чарівна краса вишиванки» (класний керівник Каражекова М.П.).

Учні співали пісні «Вишиванка», «Моя сорочка – вишиванка» «Мамина сорочка», «Україна – моя вишиванка», «Україна – вишиванка», «Два кольори» та переглянули відео-кліпи пісень, презентацію про вишиванку.

Якою би не була в кожного з нас доля,
як би не складалися обставини життя,
яким би не було становище в Україні та у світі,
яка пора року не була би за вікнами наших оселень,
нас поважатимуть доти,
доки ми поважатимемо самих себе,
доки ми пам’ятаємо про своє коріння
і шануватимемо наші традиції!

Категорія: Новости сайта | Переглядів: 434 | Додав: ніна | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2015  »