Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 27.04.2024, 01:06

Мово українська, гордосте моя!

21 лютого - День рідної мови. Не обминуло це свято й Кирничанську ЗОШ. Хоча рідною для багатьох учнів нашої школи є болгарська мова, вони ніколи не забувають про державну мову й з превеликим задоволенням її вивчають.

На честь цього свята було проведено мовознавчий турнір під назвою «Мово українська, гордосте моя!» (відповідальний Куртєва С.О., вч. української мови та літератури) з учнями 8-10 класів.

На мовознавчий ринг вийшли дві команди: «Розумники» (учні 8 кл.)  (кер. Дойчева Л.М.)

«Мовознавці» (учні 9,10 кл.)  (кер.Куртєва С.О.)

Вони вправно й швидко виконали завдання всіх конкурсів, а саме:

Вітання команд, «Розминка», «Інтелектуальний калейдоскоп», «Плутанина», конкурс капітанів, «Словникова скринька», Країна «Ребусиндія», «Юні краєзнавці».

Учні показали свої ґрунтовні знання з української мови, літератури, географії, народознавства; розкрили свої таланти, ерудицію, кмітливість, творчі вміння.

Розпочалося свято традиційним привітанням українців - з хлібом-сіллю на вишиваному рушнику і щирими словами - привітанням до гостей свята, учасникам та вболівальникам.

А яке ж свято без українського танцю та щирої пісні? В перерві між конкурсами учні співали «Червону руту» (учні 8 класу), «Палала» (Дойчева М., учениця 8 класу), «Край, мій рідний край» (Нейчев С, учень 9 класу), «Мова єднання» (Драндар А., Нєдова М., учениці 9 класу) Дівчата 9 класу підготували та виконали веселий український танок, який просто зачарував присутніх.

Завітали на свято і гості - учні 6 класу (вчитель Дойчева Н.Ф.). Вони розказали про найцікавіші факти з історії виникнення й розвитку української мови, а також розвеселили всіх учасників підготовленими усмішками про шкільне життя.

А оцінювало учнів поважне журі: голова - директор школи Зіновєєва Н.В., члени журі – заступник директора  Пейчева П.П., вчителі української мови Дойчева Л.М., Дойчева Н.Ф.. класні керівники Дащенко В.М.,                          Чілібіцька Ж.В. Бій був рівний. Переможених не було, лише   - переможці! Учні отримали почесні грамоти, а також на згадку про свято «Абетку побажань».

Усе минає, а слово залишається: Воно несе крізь час голос людської душі. То ж хай живе, переживає століття й покоління найбільше диво - мова! Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо українську мову - цей невмирущий голос України!

Категорія: Новости сайта | Переглядів: 588 | Додав: ніна | Рейтинг: 1.5/2

«  Лютий 2014  »