З метою формування навичок застережливого звертання з вогнем, класовод Куртєва Світлана Анатолівна провела в другому класі класну годину за темою «Пожарним можешь ты не быть, но должен знать, как поступить». Вона розказала учням, як багато сотень років тому назад люди навчилися добувати вогонь та користуватися ним. Вогонь став для них справжнім другом, тому що за його допомогою вони готували себе їжу, оборонялись від диких тварин, опалювали домівки. Вогонь став постійним супутником людини і помічником у всіх добрих справах. Але іноді вогонь буває дуже страшним ворогом, і це залежить від того, вміємо ми правильно користуватися вогнем чи ні. Якою стороною він повернеться до нас, залежить тільки від самої людини. Вчителька розказала про причини виникнення пожеж та про основні правила пожежної безпеки. Дійсне ефективними були форми закріплення матеріалу. Дітям запам’ятаються ігри «Заборонено - дозволено», «Додай словечко», весели загадки та вірші. Не обійшлося й без ролевою гри «101- приймите визів»: учні з зав’язаними очима добиралися до телефону, набирали номер пожежної служби, якомога швидко вказували місце пожежі, називали свої прізвища. Наприкінці заходу учні вивчили правила евакуації та одразу же випробували їх, тому що пролунав сигнал про пожежу в приміщенні школи.
Всі учні 1-11 класів у супроводі вчителів, технічний персонал школи за одну хвилину залишили приміщення й вийшли на спортивний майданчик.
Дійсно, ніякої пожежі не було, це були тренувальні справи, але всі учасники навчально-виховного процесу спрацювали швидко, без паніки, організовано. Нехай завжди такий сигнал служить тільки приводом для відпрацьовування навичок захисту від всякого лиха, а всі залишаться живими й неушкодженими.
Бережіть себе й своїх рідних, друзів, колег, знайомих і незнайомих! Завжди пам’ятайте про правила безпеки!
П. П. Пейчева,
заступник директора
з навчально-виховної роботи
|