Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 03:16

Соціально-психологічна служба школи на допомогу старшокласникам у виборі майбутньої професії

Вибір професії для кожної молодої людини – це вибір свого місця в житті, подальшого шляху навчання і праці. Завданням профорієнтаційної роботи є підготовка учня до обґрунтованого вибору професії, що задовольняє як особисті інтереси, так і суспільні потреби.

Протягом року старшокласники мають змогу отримувати цікаву та корисну інформацію щодо профорієнтації , яку розміщено на сторінці  Facebook в групі «Команда Життя» і у Viber  учнівських та батьківських групах школи.

На просвітницьких та розвивальних заняттях із психологом випускники дізнаються про те, як зробити правильний вибір, використовуючи формулу «Хочу+Можу+Треба=Успіх»; які є професії і в чому їх специфіка та які з них затребувані на ринку праці; дізнаються про існуючи навчальні заклади України, Дні відкритих дверей. Щоб визначитися з вибором професії в допомогу учням 9 класу  і діагностичне дослідження, яке  виявило професійні інтереси, нахили, особливості інтелектуальних здібностей.

Неминучим етапом життя для тих, хто хоче отримати вищу освіту є зовнішнє незалежне оцінювання. Спеціальні вправи на розвивальних заняттях направлені на  подолання хвилювань, регулювання свого емоційного стану під час ЗНО, а пам’ятка із алгоритмом допоможе  гідно підготуватися до серйозного випробування.

Ще однією значимою допомогою для старшокласників є співпраця із Ізмаїльським міськрайонним центром занятості. Наприклад, 17 березня на ZOOM-конференції «Профорієнтація для школярів 9 класу» фахівець з профнавчання Степаненко Лариса Василівна запросила відвідати сайт установи; докладно розповіла про те, на що треба звернути увагу при виборі майбутньої професії, про важливість співвідношення специфіки професій та характеру, нахилів, стану здоров’я людини. Представник Ізмаїльського центру професійно-технічної освіти Вікторія Іванівна докладніше розповіла про існуючи навчальні корпуси, про професії, які можливо отримати на базі 9 класу та запросила на День відкритих дверей .

Бажаємо успіхів нашим випускникам у виборі бажаної майбутньої професії!!!

Практичний психолог К.К.Куртєва

Категорія: Новости сайта | Переглядів: 204 | Додав: ніна | Рейтинг: 0.0/0